ISO 9001:2015 ve ISO 14001:2015 sürecimiz hakkında

Şirketimiz, üst yönetim ve alt yapısal kadrosunun sahip olduğu sektörel birikimleri ile 2018 yılında Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu ve Onaylanmış Kuruluş olmak amaçlı İstanbul da temelleri atılmış olan bir kuruluştur.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.

KABUL ET

ISO 9001:2015 ve ISO 14001:2015 sürecimiz hakkında

NOBOCERT, 06.10.2022 tarihinde kendi isteği ile TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi ve TS EN ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgelendirmesi kapsamları için TÜRKAK ‘a akreditasyonun askıya alınması talebinde bulunmuştur. Talep uygun bulunarak TÜRKAK Akreditasyon Karar Kurulu tarafından 08.11.2022 tarihinde üstte belirtilen kapsamlar için akreditasyon askı kararı alınmıştır. NOBOCERT, ilgili kapsamların tekrar aktif olması için gerekli çalışmaları yapmaktadır. NOBOCERT ‘in sahip olduğu akredite kapsamlarının son hali ile ilgili güncel bilgi TÜRKAK web sitesinde “akredite kuruluş arama” sayfasında yayımlanmakta olup buradan takip edilebilir.


Askı kararı üzerine yükümlülüğümüz gereği, bu kapsamlarda belgelendirilen ve geçerliliği devam eden veya askı süreci devam eden belgelendirilmiş tüm müşterilerimize belge geçerlilik, gözetim tetkikleri, askı süreçleri ve sorumluluklar hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyoruz.


Yukarıda bahsedilen ve TÜRKAK Akreditasyon Karar Kurulu tarafından alınan askı kararı itibariyle NOBOCERT ‘in düzenlemiş olduğu ve geçerliliği devam eden devam eden veya askı süreci devam eden mevcut belgelerinizin durumlarında ise bir değişiklik olmayacaktır. Gözetim tetkikleri veya askıdan indirme ile ilgili tetkikler tarafımızca zamanı geldiğinde yine yapılabilecektir ve ilgili yönetim sistemi şartlarını devam ettiren ve belgelendirme kararı alınan müşterilerimiz bu durumdan etkilenmeyecektir.


NOBOCERT adına kısa süre içinde düzeltmeyi düşündüğümüz bu durumu bilgilerinize sunarız. Belgelendirme alanında NOBOCERT ile devam edeceğinizi umarak çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

sa

kapat